round image on layout top

Ananas ve Ananas Suyunun Faydaları

06 Ağustos 2012 by sera divider image
Ananas ve Ananas Suyunun Faydaları

Ananas oldukça yararlıdır. İnsan vücudunun ihtiyaç duyduğu vitaminleri ve 16 adet doğal minerali içeren ananas suyu da kilo vermekte tercih ediliyor. Anasının kilo vermekteki sırrı ise vücuttaki yağı eritebilmesidir. Her gün yemekte ananas suyu ya da ananas tüketebilirsiniz. Ancak tüketmeden önce yarım saat tuzlu suda bekletin.

Ananasın vücudumuza faydaları:

Cilt ve saç güzelleştirici

İçerdiği zengin B vitamini ile cildi etkili bir şekilde nemlendiren ananas saçların parlamasına da yardımcı olur. Bunun yanı sıra bağışıklık sistemini güçlendirici etkisi de vardır.

Mide ve bağırsakları temizler

Ananasın içeriğinden bulunan protein mayası yemeklerdeki proteinleri etkili bir şekilde çözümler ve mide ile bağırsakları hareketlendirir.

Nezleye Karşı

Öksürük, ateş ve boğaz ağrısı donrasında oluşan nezle için yine ananas suyu birebirdir. Ananas suyu ateşin düşmesi ve nefes borusunun enfeksiyonların da oldukça etkilidir.

Tansiyon ile kandaki yağ oranını düşürür

Ananas kan dolaşımını hızlandırarak tansiyonu düşürür aynı zamanda da kandaki yağ oranını düşürmede etkilidir. Ananasın bir diğer faydası da vücutta yağ birikimini de önlemesidir.

Beynin kan dolaşımını artırır ve beyne giden kan yollarını temizler

Son yapılan araştırmalara göre anansın içeriğinde bulunan bromelain enziminin CCS molekülünü içerdiği kanıtlanmıştır. Aynı zamanda bu da kansere karşı insan vücudunun bağışıklık sistemini harekete geçiriyor. Ananasın içerdiği bromelain vücuttaki proteinleri ayrıştırıyor ve hazmı kolaylaştırıyor. Mide asidini de düzenleyen ananas, kemiklerdeki ve eklemlerdeki kireçlenmeyi de önlüyor. Alerjilere karşı koruma sağlayan ananas aynı zamanda idrar söktürücü bir etkiye de sahiptir.

Ananası nasıl seçebiliriz?

Ananas meyvesinin üzerinde bulunan yaprakların yeşil ve taze olmasına dikkat edin. Dış yüzeyindeki renklerin canlı olması, olgunlaşmış olması önemlidir. Ananasın kokusu olgunlaşmış olduğunu gösterir. Anansı soyduktan sonra halka şeklinde dilimlemeniz gerekir. Dilimlerken ortasında yer alan sert kısmı çıkarın.

Ananası kan sulandırıcı ilaçlarla birlikte kullanmamalısınız. Ayrıca K Vitamini eksikliği olanlar ve kan pıhtılaşmama sorunu yaşayanlar da ananas tüketmemeliler.

 

 

İlginizi Çekenler:

  • ananas suyunun faydaları
  • ananas suyu faydaları
  • ananas suyu
  • ananas ve ananas suyunun faydaları
  • ananas suyu faydası
  • ananas suyunun cilde faydaları
  • ananasn faydalar
  • ananas suyunun yararlari
  • ananasın cilde faydaları
  • ananas faydasi

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İsminiz*

Eposta*

Web adresiniz(varsa)

Yorumunuz


Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>bottom round image

footer blue big nice

footertop right
© 2010 Akilhocam.com | Moda ve Güzellik Danışmanınız.