round image on layout top

Göğüs Sarkması Neden Olur

27 Nisan 2012 by sera divider image
Göğüs Sarkması Neden Olur

Göğüs (Meme) Sarkıklığı İçin Çözümler Nelerdir?

Erkeklere göre kadın vücudu daha belirgin değişiklikler gösterir. Zamanla ya da vücudun geçirdiği çeşitli evreler nedeni ile de göğüslerde sarkmalar ve bozulmalar olur. Hoş görünmeyen bu durum bu sorunu yalayan birçok kadının korkulu rüyasıdır. Bu durum ne yazık ki aynı zamanda psikolojik olarak da kadınları etkiliyor.

Göğüsteki sarkıklıklar neden olur?

  • Hamilelik
  • Doğum
  • Emzirme
  • Sütyen kullanmamak ya da geç yaşta kullanmaya başlamak

Göğüs sarkıklığı ile ilgili çözümler

Göğüs dikleştirme ameliyatı:

Göğüsteki sarkıklar göğüs dikleştirme ameliyatlarıyla düzeltilebilmektedir. Göğüs ne kadar sarkıksa o kadar çok deri kesiliyor ve göğüs toparlanıyor.

Meme protezleri:

Meme protezleri kalıcı bir çözüm olmamakla birlikte çok kullanılan bir yöntemdir. Sütyen içine yerleştirilen özel protezler göğsü dik göstermektedir. Meme protezleri ileri derece sarkmış göğüsler için yeterli bir çözüm olmuyor; yalnız hafif sarkmış göğüsler için kullanılmaktadır.

Silikon:

Göğüs estetiği için yapılan silikon takma ameliyatları icat edildiğinden beri oldukça fazla ilgi görüyor ve yapılıyor. Silikon yalnızca göğüs sarkıklığı için değil göğüslerle ilgili bütün problemleri ortadan kaldıran bir yöntem olarak da tercih ediliyor.

Göğüs toparlayıcı kremler ve diğer metotlar:

Kozmetik piyasasında göğüsleri toparlamak ve biçimlendirmek için kremler ya da haricen kullanılan diğer metotlarda denenmektedir. Göğsü toparladığı söylenen bu kremler ve diğerlerinin işe yaradığı söylenebilir fakat bu ürünler ancak hafif göğüs sarkmalarında etkisini göstermektedir. Aşırı sarkmış göğüsler için kullanılan toparlayıcı kremler bir işe yaramaz. Bu durumu sadece yapılabilecek operasyonlarla ortadan kaldırabilirsiniz.

 

İlginizi Çekenler:

  • gögüs sarkması neden olur

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İsminiz*

Eposta*

Web adresiniz(varsa)

Yorumunuz


Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>bottom round image

footer blue big nice

footertop right
© 2010 Akilhocam.com | Moda ve Güzellik Danışmanınız.