round image on layout top

Hamile Kalmak İçin Neler Yapmalısınız

15 Temmuz 2012 by sera divider image
Hamile Kalmak İçin Neler Yapmalısınız

Hamile kalmak sık sık cinsel ilişkiye girmek anlamına gelmez. Bu tamamen batıl bir inançtır. Çünkü kimi kadınlar bir kez ilişkiye girdikten sonra hamile kalabilirken bazı kadınlar ise defalarca cinsel ilişkiye girmelerine rağmen hamile kalamamaktadırlar.

Hamile kalamamanın fizyolojik ve hormonal nedenleri olabilir. Bunun yanı sıra cinsel ilişki sonrasında yapılan bazı hatalar da hamile kalmayı engelleyebilir.

Hamile kalabilmek için neler yapılmalı:

  • Hamile kalabilmek için cinsel ilişki esnasında uygulanan bazı pozisyonlar bulunur. Bu pozisyonlar ile doktorunuzdan bilgi alabilirsiniz. Hamile kalabilmek için en etkili pozisyon ise kadının sırt üstü yapıp, erkeğin üstte olduğu pozisyondur. Genellikle bu pozisyonda kadının amuda kalkar gibi durması tercih edilir.
  • Hamile kalmak için cinsel ilişki zamanınızda büyük önem taşımaktadır. Cinsel ilişkinizi yumurtlama döneminiz olan günlere denk getirmeniz hamile kalma ihtimalinizi arttırır. Yumurtlama günlerinizi adetinizin ilk gününü hesaplayarak bulabileceğiniz gibi doktorunuzdan da tam olarak bu konuda bilgi almanız sağlıklı olacaktır.
  • Yumurtlama tarihinizi öğrendikten sonra yapmanız gereken bu tarihe denk gelen günlerden 5 gün öncesinden itibaren cinsel ilişkiye girmemelisiniz. Yumurtlama gününüzden bir gün önce olmak üzere 6 gün boyunca cinsel ilişkiye girmeli ve uygun pozisyonları denemelisiniz.
  • Bu uygulamaları gerçekleştirmenize rağmen hamile kalamıyorsanız mutlaka doktorunuza danışmalısınız.

 

İlginizi Çekenler:

  • hamile olmak için neler yapılmalı

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İsminiz*

Eposta*

Web adresiniz(varsa)

Yorumunuz


Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>bottom round image

footer blue big nice

footertop right
© 2010 Akilhocam.com | Moda ve Güzellik Danışmanınız.