round image on layout top

Hızla Güzelleşmek İçin Öneriler

02 Nisan 2012 by sera divider image
Hızla Güzelleşmek İçin Öneriler

Hızla güzelleşebilmeniz için öneriler:

Şiş gözlerden kurtulun

Buzluğunuzda mutlaka donmuş olan bir şeyler vardır, değil mi ya da bir buz torbanız? İnce bir havluya seçtiğiniz dondurulmuş poşeti sarıp, 10 dakika boyunca yüzünüzde bekletin. Kullanacağınız havluyu papatya çayıyla hafifçe nemlendirirseniz, cildinizin için harika bir bakım terapisi de uygulamış olursunuz.

Dondurulmuş poşet olarak en uygun dondurulmuş bezelyedir. Çünkü bezelyenin küçük taneleri poşetin içinde yüzünüzün şekline göre konumlanır ve daha geniş bir alana etki eder. Üstelik iz yapmaz.

Ağda öncesi hazırlık aşaması

Ağda yaptıracağınız bölgeye, hidrokortizonlu bir krem uygulayın. Bu uygulama hassas ciltlerin iltihaplanmasını engeller, tüylerin tek seferde alınmasını sağlar ve cildinizi rahatlatır. Ağdadan sonra da krem sürebilirsiniz.

Not: Regl döneminizden önceki üç gün için ağda randevusu almamaya dikkat edin. Hem tüylerinizin hızlı çıkmasına sebep olur, hem de daha çok acı hissedersiniz.

Kırılan tırnağa tamir

Özenle uzattığınız tırnaklarınızın herhangi bir sebepten kırılması en büyük hayal kırıklığınızdır. Eğer kırılan kısım kopup gitmediyse kurtarmak için geç olmadığını belirtelim.

Poşet çayların poşetinden bir parça kesin. Yapıştırıcıyla tırnaktaki çatlağın üzerine yapıştırın. Poşetin yüzeyi o kadar yumuşak ve incedir ki hemen tırnağınızın üzerinde kamufle olur. Yapıştırıcı kuruduktan hemen sonra önce şeffaf renk oje sürün sonra tırnaklarınızı gönlünüzce renklendirebilirsiniz.

Cildinizdeki yanıklar için

Cildinizin bazı bölgeleri güneşe karşı daha duyarlı olduğu için cildinizin bazı bölgeleri, bölgesel olarak istemediğiniz bir renk alabilir. Ama dert etmenize gerek yok. Çünkü çözüm çok kolay. Bir parça pamuğu sıkılmış doğal limon suyuna batırın ve uygulama bölgesine masaj yaparak sürün. Limonun içindeki sitrik asit doğal bir açıcı ve aynı zamanda cildi ferahlatıcıdır. Bir başka önerebileceğimiz şey ise ıslak cilde yemek sodası sürmeniz. Aynı etkiyi gözlemleyeceğiniz soda da kullanabileceğiniz bir başka alternatiftir.

Ojenizin hızla kuruması için

Bir türlü kurumayan ojelerinizden şikayetçi misiniz ? Merak etmeyin bununda çözüm yolu var. Ellerinizi buzlu suya batırın! Tırnaklarınızı açık havada 2 dakika boyunca kuruttuktan sonra buz dolu bir kovaya batırın. Hem tırnaklarınızın güçlenmesini sağlayacak hem de hızla kuruyan ojelerinizin kalıcılığı artıracaktır.

Not: Eski ojelerin kuruması uzun zaman alır. Bu yüzden kalınlaşmaya başlayan ojeleri kullanmayın ya da kullanmak istiyorsanız ojenizin içerisine birkaç damla aseton damlatıp çalkalayın.

 

İlginizi Çekenler:

  • güzelleşmek için öneriler
  • oje nasil cabuk kurur
  • ağda öncesi buz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İsminiz*

Eposta*

Web adresiniz(varsa)

Yorumunuz


Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>bottom round image

footer blue big nice

footertop right
© 2010 Akilhocam.com | Moda ve Güzellik Danışmanınız.