round image on layout top

İyi Alışverişin Sırları

27 Şubat 2013 by sera divider image
İyi Alışverişin Sırları

Elbiseler, ayakkabılar, etekler, bluzlar ve daha birçoğu. Biz kadınların asla hayır demediği büyük bir tutkudur alışveriş… Araştırmalar ise biz kadınların kıyafet alışverişlerimizi ani kararlara dayanarak yaptığımızı söylüyor. Peki ya sonrası! Dolapta asılı giyilmeyi bekleyen bir sürü kıyafet, bir türlü hiçbir şeyle uydurulamayan ayakkabılar, ucuzluktan kapatılmış ama nedense bir türlü içimize sinmeyen etekler ve bluzlar…

Evden çıkmadan önce nelere ihtiyacımız olduğunu nelerin öncelikli olduğunu bilirsek sanıyoruz işimiz daha kolay olacak. Bu nedenle dolabınıza bir göz atıp eksiklerinizi not almanız eskiyenlerin yerine geçecek olanları belirlemeniz büyük fayda sağlayacak. Böylece bir sürü para harcayıp, eve gelip hala gerekli parçaların eksik olduğunu görüp hüsrana uğramazsınız.

Evet alışveriş listeniz hazırsa sizde hazırlanın ve ihtiyaçlarınızı almaya bir an önce mağazalara doğru yol alın. Alışverişe çıkacağınız zaman da kalabalık haftasonlarını pek tercih etmeyin deriz. Rahat rahat gezip deneyebileceğiniz zamanları ve günleri tercih etmeniz de fayda vardır. Listeye yazdığınız her şeyi bulup alacağınız diye bir şey yok. Beğenmediğiniz şeyleri ama zorunluluktan almak zorunda kalmayın.

Alışverişin altın kuralı satın alınan her şeyden azami karlı çıkmaktır. Bu her zaman en ucuzu almak anlamına gelmez, gerçekten ihtiyacınız olan ve istediğiniz bir şeyi en iyi fiyata almak sizi karlı çıkarır. Erken başlayan ucuzluklar bu konuda size hoş sürprizler sunabilir. Ucuzlukların en büyük avantajı % 20′lerden %50′lere indirim sağlamasıdır. Tabi buradaki riskte istediğiniz renk ve aradığınız beden ölçüsünü bulamayabileceğiniz durumudur. Gerçekten ihtiyacınız olan, rengini ve modelini çok beğendiğiniz bir ayakkabıyı ya da kıyafeti ucuzluğa bırakmak yerine o anda almanız daha mantıklı olacaktır. Alışveriş sırasında dikkat edilecek noktalardan biri kaliteli dikiş detaylarıdır. Alacağınız kıyafetin dikişlerine mutlaka göz atın.

 


E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İsminiz*

Eposta*

Web adresiniz(varsa)

Yorumunuz


Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>bottom round image

footer blue big nice

footertop right
© 2010 Akilhocam.com | Moda ve Güzellik Danışmanınız.